Płytki wielkoformatowe. Duży format. Efektowne aranżacje

PŁYTKI WIELKOFORMATOWE, CZYLI JAKIE?

W miejscach do życia coraz częściej poszukujemy przestrzeni, lekkości i stylizacyjnego rozmachu. Z takim wyzwaniem doskonale radzą sobie płytki wielkoformatowe. Uzyskiwane dzięki nim jednolite powierzchnie zachwycają estetyką, dodając wnętrzom metrażu i wysokości.

WIELKI FORMAT, WIELKIE EFEKTY

Ceramika wielkoformatowa zaskakuje paletą wzorów i kolorów, wśród których dominują te inspirowane naturą. Znaczny wpływ na estetykę dużych formatów mają również rodzaj wykończenia – od wysokiego połysku (tzw. poler), przez satynę, po naturalny mat – i faktura, coraz częściej mocno strukturalna. „Wielkie” wzornictwo czerpie z industrialnej surowości betonu i wielorodzajowej natury kamienia, ale jest tu również miejsce na metal i rdzę, drewno, tkaninę oraz jednolity monokolor. Oto kilka aranżacyjnych podpowiedzi.

płytki wielkoformatowe

Kamień na ścianie, kamień na podłodze. Wrażenie? Imponujące. O to chodzi w przestrzeniach użytkowych.

płytki do salonu

Loft w inspirującym kobiecym wydaniu. Właścicielce tego wnętrza nie brakuje odwagi – wielkim betonopodobnym formatom na podłodze towarzyszą bardzo duże strukturalne płytki dekoracyjne na ścianie i w aneksie kuchennym.

płytki wielkoformatowe

Wielkoformatowe płytki imitujące marmur dodają wnętrzu luksusu, dlatego świetnie sprawdzają się w stylistyce glamour. W prostych wnętrzach warto postawić na marmur o odważniejszym rysunku.

PŁYTKI WIELKOFORMATOWE W SALONIE

Tutaj idealnie sprawdzą się płytki imitujące kamień i beton. Dostępne w wielu wybarwieniach marmury zbudują living room w stylu glamour, klasyczny kamień europejski ciekawie podkreśli wnętrza minimalistyczne. Z kolei wyłożone wielkimi gresami betonopodobnymi loftowe studio nabierze subtelności dzięki niewielkiej liczbie spoin. W każdym z tych wnętrz duże formaty umiejętnie podkreślą design mebli i dodatków.

PŁYTKI WIELKOFORMATOWE W KUCHNIi I ŁAZIENCE

W przestrzeniach kuchennych wielkoformatowe płyty z powodzeniem zastąpią standardowe blaty kamienne i laminowane (odporność na wodę i plamy!). Będą również efektowną okładziną wyspy. W małej łazience przyda się ich zdolność do optycznego powiększania przestrzeni (w roli dekoracji często wystarczy tu jeden egzemplarz), większej dodadzą charakteru, bez względu na jej styl.

PRZESTRZENIE UŻYTKOWE, ELEWACJE

Hotelowa strefa lounge, restauracja, butik albo gabinet wyłożone wielkoformatowymi imitacjami kamienia tchną designem i profesjonalizmem. Na elewacjach doskonale „pracują” płytki mrozoodporne naśladujące kamień, beton i metal, sprawiając, że budynek postrzegany jest jako nowoczesny.

Płytki wielkoformatowe robią wielkie wrażenie. Z imponującym wdziękiem aranżują przestrzenie o różnym przeznaczeniu i w różnej stylistyce. Genialnie wpisują się w trendy. Są praktyczne. Może już czas zmienić format na wielki?