Style w Łazience

Łazienka w stylu rustykalnym

Dość monotonii i nijakich wnętrz! Łazienka powinna mieć swój styl. Styl rozpoznawalny już od samego wejścia. Oryginalny i zachwycający – przy zachowaniu maksymalnej funkcjonalności. Taki, w którym będziemy z przyjemnością witać nowy dzień, myjąc zęby i biorąc ożywczą kąpiel. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór płytek, ceramiki łazienkowej, armatury, oświetlenia i wszelkich dodatków.

NATURALNA ŁAZIENKA RUSTYKALNA

Łazienka w stylu rustykalnym uwielbia kolory ziemi (szarości, biele, rudości, brązy, zielenie), drewno, a także cegłę, kamień i mosiądz. Elementami dekoracyjnymi mogą być odkryte drewniane belki stropowe i ceglane ściany, a także dodatki rodem z wiejskiej chaty: drewniane skrzynie, dzbanki, lustra w złoconych ramach, kamienne mydelniczki itd. I koniecznie wyposażenie w stylu retro:

  • baterie z mosiądzu z ceramicznymi pokrętłami,
  • wolnostojąca wanna na nóżkach,
  • stylizowana ceramika,
  • marmurowe blaty na solidnych drewnianych szafkach.

Na podłodze najlepiej położyć płytki drewnopodobne (z efektem postarzania) lub nawiązujące kolorem do surowego polnego kamienia. Ma być naturalnie, etnicznie i bardzo sielsko.

łazienka w stylu romantycznym

 

Czy minimalistyczna łazienka musi być szaro-biała? Surowy klimat wnętrz doskonale oddają też kremy, beże i brązy. Zdecydujmy się na takie połączenie, a pomieszczenie nabierze romantycznego wyglądu.

 

Łazienka w stylu loftowym

Łazienka urządzona w stylu loftowym uwielbia światło, drewniane dodatki i jasne, stonowane kolory. Nie przesadźmy z dodatkami – ma być prosto, jasno i naturalnie.

Łazienka w stylu skandynawskim

Jakie płytki do łazienki wybrać? Postawmy na białe, szare i błękitne kafelki! Połączenie tych trzech kolorów prezentuje się doskonale, a do tego idealnie wpisuje się w ramy stylu skandynawskiego.

Łazienka w stylu rustykalnym

Płytki imitujące surowy beton, akcenty w kolorze rdzawej czerwieni, okrągłe lustro i minimum dodatków – oto wyznaczniki stylu rustykalnego! Industrialna łazienka wygląda zjawiskowo, a przy tym jest niezwykle praktyczna.

ZMYSŁOWA ŁAZIENKA ROMANTYCZNA

Romantyczny klimat wnętrza pomogą nam stworzyć płytki ścienne i podłogowe utrzymane w pastelowych barwach (również te z „ażurowymi” dekoracjami) oraz we wszystkich odcieniach bieli i różu. Romantyczna łazienka świetnie współgra ze wszelkimi kwiatowymi dekoracjami, zwiewnymi tkaninami, nastrojowym oświetleniem oraz miękkimi dywanikami i ręcznikami. Jako element dekoracyjny możemy również wykorzystać świeże kwiaty i np. kinkiety z błyszczącymi kryształkami. Ma być kobieco, zmysłowo i komfortowo.

SUROWA ŁAZIENKA W STYLU LOFT

Surowe betonowe powierzchnie złagodzone ciepłymi drewnianymi elementami, odkryta cegła, prostota form i minimalizm dodatków. To wyznaczniki stylu loft. Industrialna łazienka doskonale wygląda w szarości, ale możemy również zdecydować się na bardziej konkretne barwy, np.: rdzawą czerwień, zielenie czy brązy. Klimat wnętrza dopełnią:

  • przewody elektryczne biegnące na ścianie,
  • stalowe kątowniki,
  • widoczne rury,
  • metalowe meble,
  • motywy graffiti lub fototapety z wielkomiejskimi obrazami.

Dla przełamania surowości łazienki warto postawić na płytki drewnopodobne – umieszczone na fragmentach ścian lub podłogi, lub też na umywalkowych blatach. Ma być bardzo industrialnie, efektownie i praktycznie.

MINIMALISTYCZNA ŁAZIENKA SKANDYNAWSKA

W łazience skandynawskiej dominuje jasna i stonowana kolorystyka – wszystkie odcienie bieli, beże oraz szarości. Wyznacznikiem tego stylu jest także zastosowanie we wnętrzu drewna (lub płytek drewnopodobnych), często bielonego oraz innych materiałów zaczerpniętych z natury, typu wiklina, kamień czy len. Łazienka w stylu skandynawskim musi być prosta. Dlatego urządzając pomieszczenie, powinniśmy mieć na uwadze aranżacyjną prostotę form podporządkowaną maksymalnej funkcjonalności, a także dekoracyjną powściągliwość. Ma być więc prosto, jasno i naturalnie.

Dowiedz się więcej o stylach w łazience